Domů » Zápisky » Ty fotíš jen koně?

Ty fotíš jen koně?

Často se mi stává, že se mě lidé ptají:

"Fotíš jen koně nebo i něco jiného?"

A diví se, když řeknu, že jen koně. Lidi většinou nechápou, proč fotím jen koňský svět.

Já se zas divím, že se lidé nepozastavují nad tím, že někdo jiný fotí celý život jen krajinu nebo lidi. To jim divné nepřipadá, naopak, obdivují portréty známých osobností a nikdy se autora nezeptají "fotíš ještě něco jiného než lidi?"

Samozřejmě, kromě koní fotím vše, co mě zaujme. Ale mým hlavním tématem jsou koně a život kolem nich. Pestrý námět jsou koně, fotogenický je jejich život a život lidí, zvířat a věcí kolem nich.

Při focení koní využiju veškeré možné kategorie fotografování - když fotím koni hlavu, tak fotím portrét, komunikace s člověkem a život ve stádu je sociální a dokumentární fotografie, fotky ze závodů a akcí jsou sportovní a reportážní fotografie, často fotím detaily, náladovky, koně v krajině, atd... atd...

zimní

Svět fotografie koní a koňských fotografů zvlášť je trochu jiný fotosvět. V koňské fotografii jsou zažité přesné šablony, jak mají koně na fotkách vypadat podle plemen, pohlaví, jezdeckého stylu. Nosí se usměvaví, naleštění koníci s našpicovanými oušky a maximálně dokonalí sportovci v přesné fázi sportovního výkonu. Je to fotografická dřina, aby na fotce bylo vše dokonalé. Mám radost, když fotografovaní koně mají díky fotkám úspěch.

z očí do očí

Fotím také skutečný svět koní bez příkras. Fotím to jen pro sebe - o tyhle fotky není zájem ani ze strany majitelů, ani v redakcích koňských časopisů nebo jiných vydavatelství. Nikdo nechce vidět zablácené koně v zimní srsti v dešti a mlze, koně se sklopenýma ušima, s negativním a nebo jiným sociálním výrazem, siluety, rozmázlé fotky pomalým časem závěrky, koně s hubou od trávy, se srstí s mouchama nebo mokrou od deště.

Já se ale těmito fotkami ze života koní ohromně bavím. Je to únik z dokonalého světa koní do toho opravdového, kde jsou koně koňmi se vším co k nim patří.

pomalý čas

Nejnovější zápisky

Autorský kalendář Koně 2021

Představuji vám svůj autorský kalendář Koně 2021.Opět, na mnohá přání, kalendář v...

čti více >

Vozatajské závody Jítravský dvorec 2020

Měla jsem tu čest fotografovat 1. vozatajské závody na Jítravském dvorci.Pod odkazem níže naleznete...

čti více >

Appaloosa show 2020 - Galloway farma Roupov

Měla jsem tu čest fotografovat Appaloosa show 2020. Jako vždy příjemná show a výborní lidé...

čti více >
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace